Egyesülésünk
Az APPLiA Magyarország Egyesülés a hazai elektroniakaikészülék-gyártókat tömörítő szakmai szövetség, mely jelenleg 15 céget és több mint 25 vezető háztartásigép-márkát képvisel.
2004. szeptember 21-én CECED Magyarország Háztartásigép-gyártó és -forgalmazó Érdekérvényesítő és –képviselő Egyesülés néven alapítottuk meg szervezetünket, akkor tizenegy háztartási készülékeket gyártó és forgalmazó cég nevében.
Tíz évvel később, a 2014. december 10-én megtartott taggyűlésünk arról határozott, hogy 2015. január 1-jétől ne csak háztartásigép-gyártó és –forgalmazó vállalatok lehessenek a CECED Magyarország Egyesülés tagjai, hanem bármilyen, elektronikai készüléket (pl. háztartási, szórakoztató elektronikai, IT, világítástechnikai) gyártó és forgalmazó cég tagként csatlakozhat a szervezetünkhöz.
A CECED Magyarország teljes neve ennek megfelelően CECED Magyarország Elektronikaikészülék-gyártó Érdekérvényesítő és –képviselő Egyesülésre változott.
2018. március 21-én, összhangban az európai szervezetünkkel, mi is nevet váltottunk. Nemzetközi szervezetünk APPLiA Europe néven, mi pedig APPLiA Magyarország Egyesülés néven, nagy lelkesedéssel és lendülettel nézünk a jövő elé!
Az évek során több gyártó is csatlakozott hozzánk, jelenleg 15-en vagyunk.
Ismerje meg tagjainkat!
Az APPLiA Europe
Szervezetünk tagja az európai háztartásigép-gyártó és forgalmazó vállalatok európai érdekképviseleti szervezetének, az APPLiA Europe-nak is. A szervezet, korábbi nevén a CECED – Conseil Européen de la Contruction d’appareils Domestiques (Európai Háztartásigép-gyártók Tanácsa) 1958-ban jött létre. 1997 óta a szervezet Brüsszelben képviseli tagjainak érdekeit az európai intézményekben. Az iparág 200 ezer főt foglalkoztat közvetlenül és évente 35 milliárd euro forgalmat bonyolít. A tagok nagyháztartási gépeket (pl. hűtőgépeket, mosógépeket, tűzhelyeket, mosogatógépeket), háztartási kisgépeket (pl. konyhai robotgépek, porszívók), valamint fűtő- és hűtőkészülékeket gyártanak és forgalmaznak, elsősorban háztartási használatra.
Büszkék vagyunk arra, hogy egy ilyen nagy múlttal rendelkező, elismert európai szervezet tagjai lehetünk!
Ismerje meg az APPLiA Europe-ot!
Szervezeti felépítésünk
Egyesülésünk legfőbb szerve a taggyűlés, mely évente kétszer, májusban és decemberben tart rendes ülést.
Szervezetünk vezetését az igazgató látja el, akit a tagok képviselőiből egy vagy két évente rotációs alapon a taggyűlés választ. 2020. július 1-je óta Gerzsei Attila, a Miele Kft. kereskedelmi igazgatója tölti be a tisztséget.
Az operatív irányításért 2005. január 1-től az APPLiA Magyarország egyetlen munkavállalója, Mészáros Fanni cégvezető felelős.
A szakmai tevékenységet a tagok egyes munkavállalóiból – és esetileg meghívott külső szakemberekből – álló munkacsoportok segítik.
Ismerje meg szervezetünk igazgatóját és szervezetünk cégvezetőjét!
Működésünk
Működésünk szervezeti formájaként az egyesülést választottuk. Bár a jogi szabályozás alapján az egyesülés gazdasági társaságnak minősül, a gyakorlatban valójában ugyanolyan nonprofit módon működünk, mint egy egyesület. Ez azt jelenti, hogy költségeinket a tagok éves tagdíjfizetéséből finanszírozzuk, valamint vállalkozói tevékenységet csak és kizárólag másodlagosan, a szervezet elsődleges célját, a szakmai érdekképviseletet kiegészítve végezhetünk és végzünk.
Ha az év végén az éves tagdíjakból vagy egyéb bevételekből marad egy kis tartalékunk, akkor az a következő évi költségvetés terheit enyhíti, vagyis ezt nem osztjuk fel a tagok között, hanem a következő évi költségeinket finanszírozzuk belőle.
Tevékenységeink
Az év során sok szakmai területtel foglalkozunk, és sok programban veszünk részt.
Szakmai területeink
Jelenleg az alábbi, fő szakmai területekkel foglalkozunk:
- Elektronikai hulladékok
- Energiahatékonyság
- Körforgásos gazdaság
- Új jótállás (2021)
Ezekben a szakmai kérdésekben igyekszünk :
- egyrészt a minisztériumok, hatóságok vagy akár az uniós szervek munkáját szakmai információkkal segíteni, együttműködni az uniós és a hazai szabályozások kidolgozásában;
- másrészt olyan szakmai ismertetőket készíteni, melyek bárki által könnyen megismerhetővé, átláthatóvá teszik az adott szakterületre vonatkozó gyakorlatot és szabályozásokat.
Reméljük, hogy a honlapunkon található információkat hasznosnak és érdekesnek fogják találni!
Programjaink
Jelenleg az alábbi programokon dolgozunk vagy veszünk bennük részt szakmai együttműködő partnerként:
- Adományozás
- Csereprogram
- Szerelőképzés
- Forgó Morgó tudatformálás
- Hűtsünk okosabban! – kampány az élelmiszerpazarlás ellen
- Szerintem… Fiatalok egy zöldebb jövőért!
Programjaink kidolgozása során az együttműködés és az összefogás elve vezérel bennünket. Igyekszünk „kitekinteni a házunk tájáról”, és olyan megoldásokat kitalálni, melyekben minden érintett szereplő megtalálja a maga számítását. Hisszük, hogy bizonyos célokat együtt könnyebben érhetünk el, sőt, bizonyos célokat csak együtt érhetünk el!
A XXI. század szereplőinek számos új kihívással kell szembesülniük. Persze mindenkinek megvannak a maga kihívásai: a fogyasztóknak, a piaci szereplőknek csakúgy, mint a jogalkotóknak. De valahol mindannyian ugyanannak a nagy rendszernek a szereplői vagyunk, amit úgy hívnak, hogy a fogyasztói társadalom. Ma a fogyasztói társadalmat szinte mindenki bírálja, ugyanakkor – valljuk be őszintén – szinte mindenki élvezi az előnyeit is.
Programjainkkal szeretnénk új utakat nyitni. Új utakat az egymás megértése, a közös célok érdekében való közös fellépés és a fenntarthatóság irányába.
Reméljük, hogy Önök is velünk tartanak ezen az úton!
Impresszum
A honlapon található tartalmakat cégvezetőnk, Mészáros Fanni írja, szerkeszti. Önéletrajza itt letölthető!
Az APPLiA Magyarország publikációiban a szakmaiság és a versenysemlegesség alapelveit követi.
Szakmaiság
Figyelmet fordítunk az adott téma szakmailag komplex bemutatására. Ez azt jelenti, hogy egy-egy téma körbejárásakor az a célunk, hogy a lehető legtöbb szakmai információt megosszuk az Olvasóval, kiemelve adott esetben az előnyöket és a hátrányokat is. Soha nem próbáljuk az Olvasót egyik vagy másik konkrét megoldásra, választásra rábeszélni, pusztán minél hasznosabb tudásbázist kívánunk nyújtani, a döntés meghozatalát segítendő.
A szakmai cikkek az illetékes szakértő kollégák bevonásával készülnek, az ő jóváhagyásukkal kerülnek publikálásra.
Amennyiben egy cikk vagy tanulmány megírásához szakmai anyagok kerülnek felhasználásra, ezek mint Felhasznált irodalom megjelenítésre kerülnek a cikk/tanulmány végén.
Versenysemlegesség
Az APPLiA Magyarország Egyesülés működésének kiemelt alapelve a versenysemlegesség. Ezért márkapreferenciát, konkrét vásárlási döntésekre irányuló javaslatot még közvetetten sem képvisel a szervezet. Ez az alapelv is garancia arra, hogy az Olvasót döntéseiben semmilyen irányban nem szeretnénk befolyásolni, sem márkákkal, sem a piacon egymással versengő technológiákkal kapcsolatban.